Częste pytania

1. Czy podpisuje się jakąś umowę z CALMEAN?

Nie. Mimo że zegarek ma kartę SIM, nie ma potrzeby podpisania żadnej umowy, gdyż karta SIM jest już zarejestrowana u Operatora GSM na CALMEAN.

2. Czy lokalizowanie Dziecka działa wewnątrz pomieszczeń, np. w budynku szkoły?

Tak. Zegarek lokalizuje przede wszystkim za pomocą GPS. Gdy jednak sygnał znika (np. grube ściany budynków), lokalizowanie przełącza się na moduł wi-fi lub gsm, przez co zawsze wiadomo gdzie przebywa dziecko

3. Czy zegarek działa poza Polską?

Karta SIM dostarczana z zegarkiem, nie ma opcji roamingu, więc nie będzie działała poza Polską. Żeby używać zegarek w sytuacji wyjazdu poza kraj – należy włożyć do niego własną, lokalną kartę SIM (najlepiej kraju, w którym zegarek będzie używany).

4. Czy jest jakiś abonament miesięczny?

Zegarek ma zainstalowaną kartę SIM polskiego Operatora, więc opłaty za dzwonienie oraz za komunikowanie się z Rodzicami muszą być. Przez pierwsze 30 dni, korzystasz z zegarka i karty SIM za darmo. Następnie, aby dalej korzystać z CALMEAN, wybierasz jeden z dostępnych pakietów miesięcznych. W zależności od tego, ile minut/SMS potrzebujesz dla dziecka, przygotowaliśmy dwa pakiety: 50 minut oraz pakiet bez limitów.

Koszt miesięczny pakietu (przy płatności za rok z góry z Przelewy24):

  • Pakiet 50: od 13,00 zł/miesiąc
  • Pakiet BEZ LIMITÓW: od 16,00 zł

Koszt miesięczny pakietu (przy płatności miesięcznej z PayPal):

  • Pakiet 50: 15,00 zł/miesiąc
  • Pakiet BEZ LIMITÓW: od 18,00 zł

Możesz też zapłacić poprzez płatności GooglePlay lub poprzez doliczenie do rachunku Twojego operatora GSM.

Rodzic opłaca abonament poprzez dedykowany panel www. Może robić pauzę w opłatach do 2 miesięcy, wówczas dostęp do usługi jest wstrzymany do momentu ponownego opłacenia.

5. W jakim celu w droższych zegarkach (modele: Nemo, Touch) jest WiFI?

WiFi w smartwatchu nie służy do połączeń z internetem (tak jak w telefonach) – ale do poprawy dokładności lokalizacji dziecka. Ma to olbrzymie znacznie wtedy, gdy GPS nie jest dostępny (np. wewnątrz budynków). Jeśli sygnał GPS zaniknie, to właśnie wykryte przez zegarek sieci WiFI, wraz z sygnałem operatorów komórkowych, pozwolą dość dokładnie zlokalizować dziecko.

6. Jak zarządza się zegarkiem?

Dajemy Ci 2 sposoby zarządzania zegarkiem:

Shopping Cart
Przesuń do góry